Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.
  
AKCEPTUJĘ

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/virtualki/24162/modules/mod_bootstrapnav/helper.php on line 75

Dla respondentów

Gwarantujemy bezpieczeństwo i poufność informacji

mordasiewiczChoć to truizm, badania nie istniałby bez ludzi, którzy chcą brać w nich udział. Co roku jest to ponad 10 mln osób. OFBOR dzięki wdrożonym procedurom jest strażnikiem ich anonimowości oraz poufności udzielonych przez nich informacji. Każdy uczestnik badań realizowanych przez agencje członkowskie OFBOR ma pełną gwarancję, że udzielone przez niego informacje nie trafią w ręce niepowołanych osób. Absolutną gwarancję, że ze spokojem może udzielać szczerych odpowiedzi, dzięki którym świat wokół nas staje się lepszy i bardziej przystosowany do naszych potrzeb. O tym, że Twoja opinia ma znaczenie przeczytasz więcej na stronie www.twoja-opinia.pl

Szymon Mordasiewicz, Członek Zarządu OFBOR

Prawa respondenta

Poniższa lista zawiera Twoje prawa związane z uczestnictwem w badaniu, które są absolutnie i bezwarunkowo przestrzegane przez wszystkie renomowane instytuty badawcze.

  1. Twój udział w przedsięwzięciu badawczym jest na każdym jego etapie całkowicie dobrowolny. Zawsze bez podawania przyczyny możesz odmówić uczestnictwa w badaniu lub nie udzielać odpowiedzi na wybrane pytania zawarte w ankiecie.
  2. Ankieter ma obowiązek przedstawić Ci swoją tożsamość, a także cel i przedmiot badania do uczestnictwa, w którym Cię zachęca.
  3. W trakcie badania, a także po jego zakończeniu masz prawo do ścisłej ochrony Twojej anonimowość. Jeżeli na prośbę ankietera, w celach kontrolnych zgodzisz się ujawnić swoje dane osobowe to: a) tylko po wcześniejszym powiadomieniu przez ankietera, komu i w jakim celu zostaną one przekazane, a także b) po jego wcześniejszym zapewnieniu, że informacje te będą użyte wyłącznie do działalności badawczej oraz w zgodzie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych.
  4. Masz prawo oczekiwać od wszystkich osób zaangażowanych w proces badawczy, że zastosują wszelkie środki ostrożności, abyś nie został w żaden sposób bezpośrednio poszkodowany lub dotknięty w następstwie udziału w badaniu.
  5. Uczestnictwo dzieci do 18 roku życia w badaniu musi być poprzedzone rozmową ich z rodzicami lub opiekunami w celu uzyskania ich zgody.
  6. Jeżeli w badaniu stosowane są techniki obserwacji lub sprzęt rejestrujący przebieg wywiadu ankieter ma obowiązek poinformować Cię o tym fakcie przed rozpoczęciem badania. Zawsze masz prawo zażądać usunięcia i zniszczenia całości lub części zapisu. Twoja anonimowość nie może zostać w jakikolwiek sposób naruszona w następstwie użycia wspomnianych metod.
  7. Masz prawo oczekiwać, że na wszystkich etapach procesu badawczego zaangażowane w niego osoby stosują najwyższe standardy profesjonalizmu.  
 
gora